“А хтось же вас народжував, слова…”

narodzhuvav_slova

narodzhuvav_slova2

“А хтось же вас народжував, слова…” ‒ Луцьк : Надстирʼя, 1993. ‒ 32 с.

Полісько-волинський народознавчий центр Інституту народознавства Академії наук України (м. Луцьк) видав “Бібліотеку народознавця”, що складається з девʼяти невеликих книжок-брошур, серед яких “А хтось же вас народжував, слова…” Г. Аркушина.

Це розповідь про Полісся, зокрема Західне Полісся, про його людей, звичаї та обряди, але найголовніше ‒ про чарівні і дивні говіркові слова, що сягають найдавніших часів ще прасловʼянської єдності, про їхнє постання, семантику і функціонування у нашій мові.

І хоч Західне Полісся поділене між трьома державами ‒ Волинське Полісся в Україні, Берестейщина та Пінщина у складі Республіки Білорусь, Підляшшя ‒ у Республіці Польща, ‒ однак це єдина територія, де побутують унікальні західнополіські говірки.

 

“Без народної мови, без цієї безлічі говірок, різноманітності говорів і наріч у нас не було б великої і багатої літературної мови, бо ж кожна літературна мова створена на народній основі ‒ на ґрунті одного чи, рідше, кількох діалектів. Літературна мова ‒ це запашна пречудова квітка, пелюстками якої є народні говірки. А хай тільки зівʼяне чи засохне навіть найменша пелюсточка ‒ і квітка втратить свою чарівність”.

3 стор.